رونالدو خطاب به پرز: اشتباه نخواهیم کرد مدیر؛رویمان حساب کن!

 

زمانی که فلورنتینو پرز برای ادای احترام به کاسیاس و آنچلوتی به خاطر رسیدن به بازیهای شماره 500 و 100 خود در رئال آمده بودند ، کریستیانو رونالدو گفت : اشتباه نخواهیم کرد مدیر. رویمان حساب کن.

پرز و رونالدو صحبت های کوتاهی با هم داشتند. رونالدو سعی کرد که اتحاد و آرامش را به مدیر رئال هدیه کند و با قاطعیت گفت : ناکام نخواهیم ماند. تا این جا رسیده ایم و برای هر دو جام باقی مانده می جنگیم.

کریستیانو رونالدو همچنین اشتباهات و عملکرد ضعیفش در دو بازی مقابل اتلتیکو و دپورتیوو را پذیرفت و وعده داد که به روند خوبش در بازیهای اخیر ادامه بدهد.

 

http://www.axgig.com/images/39258580794075569332.jpg

 تاريخ : جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۳ | 18:3 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو و 10 گل در برابر ویارئال ...!

 

رونالدو بالاترین آمار گلزنی را دربرابر تیم ویارئال دارد .

10 گل در 8 بازی . ستاره پرتغالی رئال مادرید علاقه خاصی به گلزنی به ویارئال دارد .
ال مادریگال یکی از آن استادیوم های لالیگا است که کریستیانو آنجا احساس راحتی می کند .

کریس رونالدو در 2 بازی از فصل 2010/11 موفق به هتریک شده است .
در آخرین بازی این دو تیم ، رئال مادرید با نتیجه 2 – 0 موفق به پیروزی شد که رونالدو با پاس عالی کریم بنزما گل زد .
کریستیانو رونالدو بهترین گلزن در برابر ویارئال در تاریخ لالیگا است .

 

http://www.axgig.com/images/47030692284849110789.jpg

 تاريخ : جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۳ | 0:21 AM | نویسنده : علی |

سری جدید پیراهن های برند کریس رونالدو!

 

کریس رونالدو ضمن انتشار این عکس در فیس بوک نوشت: "بابت عکس های سری جدید پیراهن های برند CR7 بسیار خوشحالم. امیدوارم خوشتون بیاید."

 

http://www.axgig.com/images/45107954506482888028.jpg

 تاريخ : جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۳ | 0:19 AM | نویسنده : علی |

تفریح امروز کریس رونالدو

 

کریس رونالدو ضمن انتشار این عکس در فیس بوک نوشت: "بازی با بچه ها، کریس رونالدو جونیور 2 و کریس رونالدو 1!!!"

 

http://www.axgig.com/images/91285700143179603306.jpgتاريخ : سه شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۳ | 19:1 PM | نویسنده : علی |

بعد از 280 بازی، رونالدو به رکورد 290 گل سانتیانا رسید

 

کریستیانو رونالدو به سه بازی بدون گل خود در لالیگا پایان داد - او در دیدار مقابل کوردوبا، اتلتیکو و دپوریتوو (به اضافه دو بازی محرومیت) موفق به گلزنی در لیگ نشده بود - و با یک ضربه سر عالی مقابل الچه به مسیر گلزنی بازگشت.

با گلی که در مقابل الچه به ثمر رساند، ستاره پرتغالی در 280 مسابقه رسمی به رکورد 290 گل سانتیانا رسید و با رکورد این اسطوره برابری کرد.

آنچه در مورد آمار کریستیانو رونالدو منحصر به فرد می باشد، این است که وی با 362 بازی کمتر نسبت به سانتیانا به این رکورد می رسد و این ارزش و شایستگی بیشتری به دستاورد کریستیانو می افزاید. اکنون در لیست بهترین گلزنان تاریخ باشگاه رئال مادرید فقط آلفردو دی استفانو (307 گل) و رائول با (323 گل) بالاتر از او قرار دارند.

 

http://www.axgig.com/images/68376542630987067009.jpg

 تاريخ : سه شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۳ | 19:1 PM | نویسنده : علی |

رکوردی دیگر از کریستیانو رونالدو؛ 1 گل تا سومین گلزن برتر تاریخ رئال مادرید

 

کریستیانو رونالدو که در هفته های اخیر روزهای پرنوسانی را طی کرده است، به نظر می رسد بار دیگر بر شرایط غلبه کرده است و کم کم به روزهای خوبش در حال برگشتن است.

در دیدار برابر شالکه در لیگ قهرمانان اروپا که با برتری مادریدی ها همراه بود، او موفق شد بار دیگر روند گلزنی خود را آغاز کند و با ضربه سر خود گل اول تیمش را به ثمر برساند. همین گل کافی بود تا تعداد گل های او در رئال مادرید به عدد 289 برسد و تنها 1 گل با کارلوس سانتیانا شماره 9 سابق رئال مادرید و سومین گلزن برتر تاریخ باشگاه فاصله داشته باشد.

اما نکته جالب این است که فوق ستاره پرتغالی 362 بازی کمتر از سانتیانا برای مادرید به میدان رفته است و این تعداد گلزنی کرده است. CR7 در صورت زدن یک گل برابر الچه در بازی یکشنبه شب با 290 گل به سومین گلزن برتر تاریخ باشگاه در کنار سانتیانا تبدیل می شود و تنها دی استفانو با 307 گل و رائول گونزالس با 323 گل بالاتر از خود می بیند.

 

http://www.axgig.com/images/97909896649846147174.jpg

 تاريخ : شنبه دوم اسفند ۱۳۹۳ | 18:29 PM | نویسنده : علی |

بی بی سی، مثلث 50 گله در لالیگا...!

 

بیل ، بنزما و رونالدو ، مثلث خط حمله رئال مادرید موسوم به بی بی سی در این فصل 50 گل به ثمر رسانده اند.

این سه نفر در هفته های اخیر نشده که در یک بازی با هم در اوج باشند اما این بازی فرصتی برای خودنمایی خواهد بود.

 

http://www.axgig.com/images/95772616676734626603.jpg

 تاريخ : شنبه دوم اسفند ۱۳۹۳ | 18:28 PM | نویسنده : علی |

میانگین گلزنی رونالدو، 15 دقیقه بهتر از مسی!

 

هر چند که رونالدو چند هفته ایست که خوب گل نمی زند و مسی در لالیگا به او نزدیک شده است اما به طور کلی آمار بازیکن پرتغالی بهتر است.

رونالدو در 1781 دقیقه در لالیگا 28 گل زده است یعنی هر 63.3 دقیقه یک گل آن هم در حالی که مسی در 2025 دقیقه 26 گل زده است یعنی هر 77.8 دقیقه یک گل. در حقیقت می شود گفت که رونالدو 14.5 دقیقه فرصت طلب تر از مسی است!

 

http://www.axgig.com/images/48119646504616498095.jpg

 تاريخ : شنبه دوم اسفند ۱۳۹۳ | 18:27 PM | نویسنده : علی |

والدانو: نیاز رئال به رونالدو مثل نیاز انسان به آب است

 

والدانو در مورد شرایط رونالدو گفت : مهم است که دوباره شرایط خودش را بازیابد. برای این که در دنیا بهترین باشی باید به خودت باور داشته باشی. در بازیهای اخیر به نظر می رسید که شرایط روحی خوبی ندارد اما حال او تغییر کرده است و لبخند می زند. نیاز رئال به او مثل نیاز انسان به آب است.

وی در ادامه گفت : گاهی تیم به قدری خوب کار می کند که گلهای رونالدو به چشم نمی آید اما در برخی شرایط گلهای او ارزش دو باربر دارند. وقتی رونالدو سرحال باشد مشکلات کوچک تر به نظر می رسند. بیل در حال حاضر فقط با گلهایش روی تیم اثر می گذارد و عملکردش تاثیر زیادی روی تیم ندارد.

والدانو در مورد لوکاس سیلوا گفت : انچلوتی توصیه های زیادی به او داده بود که به آنها عمل کرد و حرفه ای ظاهر شد. از نظر من باهوش به نظر می رسید چرا که نقش هوشمندانه ای را در تیم پذیرفته بود. شاید عالی نبود اما نمره قبولی گرفت.

 

http://www.axgig.com/images/33861047046396300099.jpg

 تاريخ : جمعه یکم اسفند ۱۳۹۳ | 5:57 AM | نویسنده : علی |

بازگشت کریستیانو به روزهای خوش

 

کریستیانو بلافاصله پس از گلش به شالکه به رختکن رئال و آنچلوتی نگاه کرد ، کسی که در زمان افتش به شدت از او حمایت کرد. کارلو پاسخ اعتمادش را گرفت و نتیجه گرفت.

گلی که رونالدو دیروز در گلزن کرشن زد ، 289مین گلش در رئال بود. او در سه بازی اخیرش گل نزده بود که این را باید به دو بازی محرومیتش اضافه کرد. رونالدو در هفته های اخیر سایه ای از خودش هم نبود و افت مشهودی کرده بود.

کریستیانو حس خوب گذشته را دوباره بدست آورد. او با انگیزه بالایی بازی می کرد. 20 دقیقه طول کشید تا بالاخره پیاش به گلزنی باز شد و ششمین گل فصلش را در لیگ قهرمانان زد.

رونالدو در دقیقه 34 نیز پس از مدتها یک کاشته خوب زد که ولن روتر به خوبی توپ را رد کرد. او در نیمه دوم نیز اوچیدا را بارها تحت فشار قرار داد و بالاخره به رونالدو پاس گل داد. البته رونالدو در دقیقه 56 یک موقعیت خوب را هم روی پاس بنزما از دست داد. او در حال حاضر دو گل از مسی در جدول آقای گل های تاریخ لیگ قهرمانان عقب است.

 

http://www.axgig.com/images/38374328888740109698.jpg

 تاريخ : جمعه یکم اسفند ۱۳۹۳ | 5:57 AM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو، بهترین بازیکن دیدار شالکه - رئال مادرید

 

بنا به گزارش وبسایت رسمی یوفا، کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی تیم رئال مادرید که پس از سه مسابقه در دیدار مقابل شالکه موفق به گلزنی شد و سپس پاس گل دوم تیمش را مهیا کرد، به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. وی شمار گل های خود در چمپیونزلیگ امسال را به 6 رساند.

 

http://www.axgig.com/images/92864119537347818860.jpg

 تاريخ : پنجشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۳ | 4:8 AM | نویسنده : علی |
فرانک لمپارد: گلزنی مقابل شالکه، نقطه عطف رونالدو در سال 2015 بود؛او هر نوع گلی به ثمر می رساند
 
 
فرانک لمپارد، هافبک تیم منچستر سیتی معقتد است که گل کریستیانو رونالدو مقابل شالکه در چمپیونزلیگ می تواند نقطه عطف ستاره رئال مادرید در سال 2015 باشد.

 بعد از برنده شدن توپ طلا برای دومین سال متوالی، ستاره پرتغالی از بهترین سطح خود برای لوس بلانکوس به دور بوده است و قبل از دیدار امشب مقابل شالکه، یک ماه گلزنی نکرده بود.

لمپارد در پایان این مسابقه به Sky Sports گفت: "همه ما چنین لحظاتی را در کارنامه خود داریم، حتی رونالدو های این جهان هم اینطور هستند. زمانی که شما در آن لحظات مشخص به سر می برید، گاهی اوقات باید به واسطه آن کار کنید. این می تواند یک شب خسته کننده باشد که تمام نمی شود، اما ما همیشه از میل او به بهترین بودن صحبت می کنیم، و آن فرار بعد از گل مقابل شالکه تمایلات او را نشان می دهد.

او تنها کسی است که می خواهد وارد محوطه جریمه شود و می داند چطور این کار را انجام دهد، او هر نوع گلی به ثمر می رساند. این ممکن است یک نقطه عطف برای او باشد."

بازیکن سابق تیم چلسی ادامه داد: "من احساس می کنم که گرت بیل پسر خوبی است. او کمی خودبینی دارد و باید هم به خاطر دستاورد هایی که در فوتبال داشته چنین چیزی داشته باشد اما شاید، زمانی که پسر خوبی هستید، ممکن است لحظه ای وجود داشته باشد که فکر کنید، 'واقعاً، باید خودم بزنم؟ باید به سمت دروازه بروم؟ یا باید به دنبال بازیکن دیگری باشم تا مورد انتقاد واقع نشوم؟'

امیدوارم این مسائل سریعاً از بازی او خارج شوند، چون اگر پا برجا بمانند، تمام این افکار ناگهانی روی او تأثیر خواهند گذاشت."

 

http://www.axgig.com/images/93492709983746658342.jpg

 تاريخ : پنجشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۳ | 4:5 AM | نویسنده : علی |

معماى كريس رونالدو، همه در انتظار پاسخی قاطع

 

از ميزان درخشش كريس رونالدو در هفته هاى اخير كاسته شده است، اين ابر ستاره پرتغالى دنياى فوتبال در بازى مقابل لاكرونيا نيز نتوانست تغييرى در اين مسئله به وجود آورد، حال خشم رونالدو مى تواند در بازى مقابل شالكه به فوران دوباره اين بازيكن تبديل شود.

 رئال مادريد در حال تجربه شرايط نامعمولى است، پيروزى 2:0 مقابل ديپورتيوولاكرونيا نيز نتوانسته تغييرى در اين مسئله به وجود آورد، چون در اين ديدار بازهم كريس رونالدو موفق به گل زنى و يا درخشش خاصى نشد، مردى كه به طور معمول همه جريان و روند يك ديدار را تحت تاثير خود قرار مى دهد. گرت بيل در خصوص كريس رونالدو كه207 دقيقه از گل زنى بازمانده، معتقد است:"كريستيانو بهترين بازيكن جهان است و بازهم درخشش خود را آغاز خواهد نمود."با اين برد رئال مادريد فاصله خود را در صدر جدول با بارسلونا حفظ نمود، اما بايد معترف شد كه شاگردان كارلو آنجلوتى در اين روزها شرايطى معمولى را تجربه نمى نمايد.

شكست 0:4 مقابل اتلتيكو مادريد در دربى پايتخت اسپانيا همچنان دردناك است، كريس رونالدو كه پيش از آن به خاطر جنجالش در ديدار مقابل كوردوبا با دو جلسه محروميت مواجه شده بود،‌  نتوانست با بازگشت خود در دربى مادريد، مانعى براى شكست فاجعه بار رئال مادريد باشد. چند ساعت بعد از اين باخت كريستيانو رونالدو با جشن تولد سى سالگى خود جنجال ساز شد و بر اساس گزارش روزنامه اسپانيايى Marca، ايكر كاسياس و سرخيو راموس كاپيتان هاى رئال مادريد نيز نسبت به اين موضوع معترض شده اند. روزنامه Sport نيز نوشت كه بازيكنان رئال مادريد كه در اين ميهمانى حضور نداشته اند، توضيحى از رونالدو در اين زمينه خواسته اند.

صرف نظر از اتفاقات پشت پرده باشگاه رئال مادريد، در بازى مقابل لاكرونيا كريس رونالدو با وجود جشن تولد جنجالى خود به شدت مورد تشويق هواداران حاضر در استاديوم سانتيگو برنابئو قرار گرفت و خود را در اين ديدار به صورت اعجاب انگيزى در خدمت تيم قرار داد، با چنين تصميمى رونالدو تا حدودى از كيفيت بالا و توانايى هاى خود كاست اما به خصوص در صحنه گل دو رئال مادريد، وى كه خود از موقعيت گل زنى برخوردار بود، ترجيح داد با حركتى زيبا مانوئل پابلو مدافع حريف را از پيش رو بردارد تا كريم بنزما را در موقعيت گل زنى قرار دهد.

 

رونالدو پس از اين ديدار تنها به بيان جمله "من از اين موفقيت خوشحال هستم" بسنده نمود چون رئال مادريد پس از شكست در دربى مادريد، واكنشى بسيار مثبت از خود نشان داد و از لحاظ فوتبالى شرايط خود را بهبود بخشيد،‌ آنجلوتى سرمربى رئال مادريد نيز با بيان جمله "momento delicado y complicado" شرايط تيم را حساس و پيچيده توصيف نمود و گفت:"هفته اى عجيب را پشت سر گذاشتيم، نتايج اين هفته شگفت انگيز و نا اميد كننده بود. به هر حال برخى مواقع در فوتبال شكست هايى همانند بازى با اتلتيكو اجتناب ناپذير است."

هيچ ترديدى در خصوص شرايط خوب و فرم كريس رونالدو وجود ندارد، روزنامه اسپانيايى AS در آناليزى از شرايط رونالدو نوشته است:"انگيزه و هيجانى كه او را به بازيكنى خاص در فوتبال تبديل نموده،‌كم رنگ شده است، از او انتظارات بيشترى وجود دارد و حال بعد از پشت سر گذاشتن هفته اى سخت، همه منتظر پاسخى محكم از وى هستند." رونالدو خود نيز از چنين موضوعى آگاه است و مايل است به سرعت با گل زنى فراوان و برد پر گل رئال مادريد پاسخى در اين زمينه به همه منتقدان خود بدهد. اولين شانس در اين خصوص در روز چهارشنبه و در بازى رفت از مرحله يك هشتم نهايى ليگ قهرمانان اروپا مقابل شالكه در اختيار كريس رونالدو قرار خواهد گرفت. اين ديدار تكرار ديدار سال گذشته بين دو تيم در همين مرحله است، شالكه فصل گذشته در گلزن كرشن پذيراى شكست سنگين 1:6 مقابل حريف مادريدى خود شد و رونالدو در آن بازى كه نيازى به پاسخ گويى و جبران نداشت، موفق به ثمر رساندن دو گل شده بود. حال انتظار مى رود كه اين ابر ستاره پرتغالى در بازى مقابل شالكه پاسخى محكم به منتقدان خود بدهد.

 

http://www.axgig.com/images/44727934107447364271.jpg

 تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۳ | 18:40 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو ، صدرنشین جدول کفش طلا با اقتدار...!

 

کریستیانو رونالدو در حال حاضر با زدن 28 گل در 19 بازی لالیگایی خود در این فصل صدرنشین جدول کفش طلاست. او 56 امتیاز دارد.

لئو مسی آرژانتینی با 23 گل در 22 بازی در رده بعدی است. مسی 46 امتیازی است. لاکازت ، مهاجم لیون نیز با 21 گل در 22 بازی و 44 امتیاز سوم است.

 

http://www.axgig.com/images/60779910768484808044.jpg

 تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۳ | 21:48 PM | نویسنده : علی |

30 لحظه بزرگ در دوران بازیگری کریستیانو رونالدو (بخش پایانی)

 

باید مشخص کنیم که «لحظه» کلیدواژه این قسمت هاست و ما دستآوردهایی که طی هفته ها و شاید ماه ها به دست آمده اند را حذف کرده و به جای آن ها خاطرات خاص تر، خوشحالی های پس از گلی که در خاطر مانده اند و سایر اتفاقات را انتخاب کرده ایم. اگرچه این لیست رده بندی شده، اما فقط خود رونالدو می تواند این کار را به درستی انجام دهد. حال می پردازیم به 30 لحظه خاص و بزرگ در دوران بازیگری کریستیانو رونالدو.

10- ثبت رکورد تعداد هت‌تریک در لالیگا مقابل سلتاویگو

 

درست همین سه ماه پیش بود، در دسامبر سال 2014، که رونالدو با هت‌تریک در مقابل سلتاویگو به سریع ترین بازیکنی تبدیل شد که در تاریخ لالیگا به تعداد 200 گل می رسد. همچنین در جریان این پیروزی 3-0، رونالدو تعداد هت‌ریک های خود در رقابت های لالیگا را به 23 رساند تا رکوردی جدید به نام خود ثبت کند.

9- رهبری پرتغال به سمت جام جهانی 2014

 

در طول دهه اخیر و بیشتر، در موارد بی شماری رونالدو هم در رده ملی و هم در رده باشگاهی نیرویی محرکه برای کسب نتایج بوده است اما برخی از این ها مثل رهبری تیم ملی پرتغال مقابل سوئد در سال 2013 مهمتر از سایرین است و می توان آن را نمایش ارتش تک نفره خواند.

برای به دست آوردن جایگاهی در جام جهانی 2014 برزیل، کاپیتان تیم ملی پرتغال هر چهار گل تیمش در مجموع دو دیدار رفت و برگشت پلی آف مقابل سوئد را به ثمر رساند. قبل از این بازی مهم تمام حواشی و بحث ها در این مورد بود که او یا زلاتان در جام جهانی غایب خواهند بود. با اینحال، یک هت‌تریک در دیدار برگشت باعث شد تا رونالدو از این نبرد سالم بیرون آید و برنده نمایش باشد و با شایستگی جایگاه تیمش در آن تورنمنت را قطعی کند.

8- کسب تمام افتخارات انگلیس در سال 2008

 

همانطور که او به اوج قدرت خود نزدیک و نزدیک تر می شد، اجتناب ناپذیر بود که آخرین سال های حضور رونالدو در اولدترافورد بهترین سال های او در باشگاه باشد.

به این ترتیب، این بازیکن در کنار عناوین فردی به عناوین تیمی نیز دست یافت، به خصوص در سال 2008 که او از سوی اتحادیه نویسندگان ورزشی (FWA) و بازیکنان شاغل در لیگ (PFA) به عنوان بهترین بازیکن سال، و همچنین بهترین بازیکن لیگ برتر انتخاب شد. این دومین سال متوالی بود که رونالدو موفق به دریافت این سه گانه می شد، اما در حالیکه ممکن بود بار اول تمجید ها کیفیت او را توجیه نکند، بار دوم نشان داد که او از لحاظ ثبات هم در سطحی فراتر از سایرین قرار دارد.

7- قهرمانی در لالیـگا

 

پس از اینکه سه عنوان قهرمامی متوالی در لیگ برتر انگلستان به دست آورد، ممکن است برخی انتظار داشته باشند که رونالدو تاکنون باید چند عنوان قهرمانی لالیگا نیز به تالار افتخارات خود اضافه کرده باشد اما این تعداد همچنان در عدد یک باقی مانده است.

این قهرمانی در سال 2012 از راه رسید، جایی که رئال مادرید به سلطه انکار ناپذیر بارسلونا پایان داد و با 9 امتیاز اختلاف، شکافی عظیم با رقیب دیرینه ایجاد کرده و در مجموع با 100 امتیاز رکورد بر جای گذاشت. شاید برای رونالدو سه سال طول کشید تا سرانجام بالاتر از بلوگرانا قرار بگیرد و رئال مادرید را به عنوان قدرت آماده لالیگا معرفی کند، اما ارزش این انتظار را داشت.

6- به دست آوردن اولین عنوان قهرمانی چمپیونزلیگ

 

تا به امروز، رونالدو دو مدال قهرمانی چمپیونزلیگ در کمد افتخارات خود آویخته است، که اولین آنها تقریباً در اوج دوران بازی او برای منچستر یونایتد به دست آمد.

در 21 می سال 2008، مهاجم شیاطین سرخ احساسات آمیخته و درهمی داشت، چرا که وی در فینال لیگ قهرمانان اروپا ابتدا گل برتری تیمش در مقابل چلسی را به ثمر رساند و سپس با از دست دادن پنالتی خود در ضربات پنالتی، شانس پیروزی تیمش را به خطر انداخت.

بر هم خوردن تعادل جان تری هنگام زدن ضربه پنالتی تضمین کرد که اشتباه رونالدو به قیمت از دست رفتن مهمترین عنوان قهرمانی سال برای منچستر یونایتد نخواهد بود، و او همراه با باشگاهی که سرمایه گذاری سنگین روی نوجوانی با پتانسیل بالا را مناسب دید، بر قله فوتبال اروپا ایستاد.

5- دریافت توپ طلای سال 2014

 

سومین و آخرین توپ طلای رونالدو به عنوان یک یادآوری به کار می رود -البته اگر کسی فراموش کرده باشد- که کاپیتان پرتغال سریعاً در حال رسیدن به چهار عنوان توپ طلای لیونل مسی است.

به ثمر رساندن 61 گل و دادن 22 پاس گل در طول 60 مسابقه سال 2014 قسمت سخت ماجرا بود، ولی لحظه اعلام مرد سال امسالش در زوریخ نقطه اوج شناخت او به عنوان بهترین بازیکن دنیا تلقی می شود. همانطور که انگار جایزه به تنهایی کافی نبوده است، رونالدو با حرکتی عجیب و غریب (فریاد جسورانه) دوران ورزشی اش را باشکوه تر کرد تا دلیل دیگری برای فوق العاده بودن آن سال باشد.

4- ستایش شده به عنوان برنده توپ طلای 2008 و مرد سال فوتبال دنیا

 

بهترین سال رونالدو به عنوان بازیکن منچستر یونایتد بدون شک در سال 2008 رقم خورد، زمانی که تأثیر گذاری او کمک کرد تا شیاطین سرخ به قهرمانی در لیگ برتر و چمپیونزلیگ دست یابند.

ستاره آینده دار پایه های رقابتش برای توپ طلا را قبل از فصل 2007/08 پی ریزی کرده بود. اما آن دستاورد های فردی بر پایه دستاورد های تیمی بنا شده بودند، برنده شدن اولین توپ طلای خود و تصاحب عنوان بهترین بازیکن سال جهان در جشن 2008. ممکن است استدلال خود رونالدو این باشد که هر کدام از توپ طلا ها به خودی خود قابل توجه است، اما اولین توپ طلا مطمئناً در نزدیکی صدر لیست قرار خواهد گرفت، و نشانه ای بر اینکه استعداد رونالدو تا مدت ها باید مورد تمجید قرار می گرفت.

3- وداع با اولدترافورد با دو قهرمانی

 

همه در اولد ترافورد با رفتن رونالدو در سال 2009 ناراحت شدند. از سران باشگاه گرفته تا بازیکنان و هواداران...

اما از آنجایی که او شخصیتی بخشنده است، این بخش از دوران بازیگری اش را با بردن لیگ برتر و لیگ کاپ در 2009 امضا کرد. او نتوانست مانع شکست 0-2 شیاطین در فینال لیگ قهرمانان آن سال در برابر بارسلونا شود اما نمی توان گفت که او تا آخرین لحظه تمام تلاشش را برای باشگاه نکرد.

2- دریافت توپ طلای سال 2013

 

بعد از اینکه به مدت چهار سال پیاپی شاهد و نظاره گر موفقیت های لیونل مسی بود، سرانجام در ژانویه سال 2014 رونالدو به طلسم توپ طلا پایان داد و برنده سال 2013 لقب گرفت.

به وضوح، اشک های او نشان از ارزش این جایزه داشتند؛ اینکه بالاخره ستاره بلوگرانا مغلوب شد. رونالدو طی سال 2013 توانست 69 گل بزند و نفرات دوم و سوم، مسی و ریبری، مجموعاً 67 گل زدند.

1- پرچمدار رئال مادرید در مسیر فتح 'لا دسیما'

 

رئال مادرید که به لطف کهکشانی ها در آغاز قرن درخشش فوق العاده ای داشت، 12 سال را بدون جام اروپایی سپری کرد تا اینکه رونالدو از راه رسید.

مسلماً بهترین بازیکنی که تاکنون در این باشگاه حضور داشته است، صبر دردناک رئال مادرید برای فتح دهمین قهرمانی چمپیونزلیگ، در ماه می 2014 با حضور رونالدو به عنوان بنیان اصلی این موفقیت، به پایان رسید. این مهاجم، در فرآیند فتح 'لادسیما'، موفق به زدن 17 گل شد که از این حیث او بهترین گلزن چمپیونزلیگ در یک فصل لقب گرفت، از جمله گلی که در دقیقه 120 و در جریان پیروزی 4-1 مقابل اتلتیکو مادرید به ثمر رساند.

 

http://www.axgig.com/images/19642490113126051811.jpg

 

 تاريخ : چهارشنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۳ | 23:12 PM | نویسنده : علی |

سی لحظه بزرگ در دوران بازیگری کریستیانو رونالدو (2)

 

باید مشخّص کنیم که «لحظه» کلیدواژه این قسمت هاست و ما دستآوردهایی که طیّ هفته ها و شاید ماه ها به دست آمده اند را حذف کرده و به جای آن ها خاطرات خاص تر، خوشحالی های پس از گلی که در خاطر مانده اند و سایر اتّفاقات را انتخاب کرده ایم. اگرچه این لیست رده بندی شده، امّا فقط خود رونالدو می تواند این کار را به درستی انجام دهد. حال می پردازیم به سی لحظه خاص و بزرگ در دوران بازیگری کریستیانو رونالدو.

20- دریافت جایزه «افسر ارشد ارتش شاهزاده هنری»

 

به عنوان یک بازیکن فوتبال، دریافت جوایز فردی دستآورد بزرگی است امّا اینکه یک کشور تلاش شما را ببیند، مسئله کاملاً متفاوت می شود. پرتغال تا کنون جوایز متعدّدی را به رونالدو اهدا کرده و در این بین، جایزه «افسر ارشد ارتش شاهزاده هنری» در ژانویه 2014 به او داده شد. دیده شدن به عنوان سمبل و الگوی ملّتِ خود، انعکاس دهنده میزان تأثیر رونالدو است و فقط تعداد انگشت شماری می توانند به دریافت چنین نشانه هایی امیدوار باشند.

19- جایزه پوشکاش سال 2009

 

به نقل از وب‌سایت ترانسفر مارکت، رونالدو طیّ دوران بازیگری اش بیش از 450 گل به ثمر رسانده است؛ از ضربات درون محوّطه شش قدم تا ضربات ایستگاهی خیره کننده. امّا هر کس که حتّی ذرّه ای از استعداد رونالدو آگاه باشد، به خوبی از توانایی او در انجام کارهای غیر قابل باور باخبر خواهد بود. نمونه ای از این کار را در قالب جایزه پوشکاش سال 2009 مشاهده کردیم. بر اساس منطق فیفا در انتخاب بهترین گل سال در آن موقع، می توان به درستی آن ضربه در آوریل سال 2009 را بهترین گل رونالدو دانست، گلی که شیاطین را به برد در برابر پورتو رساند.

18- هت تریک در برد 1-4 برابر اتلتیکو مادرید

 

هت تریک کردن در هر مسابقه ای، باید جشن گرفته شود. امّا انجام آن در مقابل بزرگ ترین دشمنِ باشگاه، لایق ستایش بیش تری است. در دیدار آوریل سال 2012 در برابر اتلتیکو مادرید، رونالدو 3 گل به ثمر رساند. وی اوایل آن فصل نیز 2 گل به روخی‌بلانکوس زده بود. این هت تریک همچنین تعداد گل های رونالدو در فصل 12-2011 را از 40 بیش تر کرد تا تبدیل به تنها بازیکنی شود که توانسته در یک لیگ معتبر اروپایی، 40 گل در دو فصل پیاپی بزند.

17- اوّلین بازی در لالیگا

 

اوّلین بازی رونالدو برای رئال مادرید در برابر شمراک راورز در پیش فصل 10-2009 بود امّا باید تا آگوست 2009 صبر می کردیم تا اوّلین بازی اش را در لالیگا ببینیم. دپورتیوو لاکرونیا نه تنها اوّلین تیمی بود که در برابر جدیدترین سلاح رئال در لالیگا قرار می گرفت، بلکه مجبور بود تا شاهد گل زنی رونالدو از روی نقطه پنالتی و برد 2-3 لوس بلانکوس باشد.

16- قهرمان‌بازی در کوپا دل ری در برابر بارسلونا

 

بارسلونا در آوریل سال 2011 هنوز هم تیمی پرقدرت بود. آن ها تحت هدایت پپ گواردیولا به فینال جام حذفی رسیدند امّا این دقیقاً نقطه ای بود که رئال مادرید نیز مجدّداً در حال اوج گیری بود و رونالدو از این فرصت استفاده کرد تا خودی نشان دهد. ال کلاسیکو در وقت های معمول با حساب 0-0 به پایان رسید تا اینکه رونالدو در دقیقه 13 از وقت های اضافه، موفّق به گل زنی شده و رئال را به بردی 0-1 در برابر رقیب سنّتی اش رساند. این اوّلین عنوان قهرمانی معتبر باشگاه از سال 2008 به بعد بود.

15- پیوستن به باشگاه 100 تایی های لالیگا

 

در آغاز، خو گرفتن رونالدو به لالیگا زمان برد ـــــ یا حدّاقل در مقایسه با آمار فوق العاده گل زنی امروزه او، اینگونه بود ـــــ امّا وقتی که وی با شرایط انس پیدا کرد، دیگر شاهد افت او نبوده ایم. در 24ام ماه مارس سال 2012، رونالدو در برد 1-5 در برابر رئال سوسیداد صدمین و صد و یکمین گل خود را در لالیگا به ثمر رساند تا تبدیل به دومین بازیکنی شود که در کم ترین زمان به این مهم دست یافته است. نفر اوّل، ایسیدرو لانگارا، اسطوره باشگاه رئال اوییدو است. حتّی با این وجود، رونالدو در کم تر از سه فصل کامل به این دستآورد رسید.

14- اوّلین هت تریک برای پرتغال

 

ایرلند شمالی تلاش های خود را برای صعود به جام جهانی 2014 برزیل انجام داده و در سال 2012 در زمین پرتغال به تساوی 1-1 با این تیم رسید. امّا آنچه تعجّب آور بود، پیش افتادن این تیم با نتیجه 1-2 در بلفاست در سوم سپتامبر 2013 بود. شرایط تیم پائولو بنتو رو به وخامت گذاشته بود تا اینکه ناجی از راه رسید. کریستیانو رونالدو بهترین لحظه را برای به ثمر رساندن اوّلین هت تریک بین المللی اش انتخاب کرد و نتیجه را به 2-4 تغییر داد تا علاوه بر عبور از اوزبیو و تبدیل شدن به دومین گل زن برتر تاریخ تیم ملّی پرتغال، تیم اش را نیز به برزیل راهی کند.

13- آمدن به منچستر یونایتد

 

حال که به گذشته نگاه می کنیم، باور اینکه این رونالدوی عضلانی زمانی فقط یک نوجوان لاغراندام بوده و برای عبور از خطوط دفاعی به مشکلاتی بر می خورده، سخت می شود. امّا هرچه باشد، هر کس قصّه ای دارد. در مورد رونالدو، ظهور او با انتقال در آگوست سال 2003 از اسپورتینگ لیسبون به منچستر یونایتد آغاز شد. در آن زمان، سر الکس فرگوسن به هنگام آمدن این بازیکن گفت:

«ما مدّت زیادی بود که در حال مذاکره برای جذب کریستیانو بودیم امّا تنها چند هفته پیش بود که سایر باشگاه ها نیز به او علاقه مند شدند و به همین خاطر مجبور شدیم سریعاً برای جذب او عمل کنیم. تنها چیزی که باعث جذب او شد، ارتباط ما با اسپورتینگ بود که آن ها به همین خاطر به توافق چند ماه پیش مان احترام گذاشتند. او فوتبالیست بسیار بااستعدادی است؛ یک مهاجم دو پا که می تواند در تمامی پست های تهاجمی بازی کند: راست، چپ یا مرکز.»

علی رغم اینکه بزرگ ترین دستآوردهای او عموماً در مادرید به دست آمده اند، رونالدو همواره با علاقه خاصّی از دوران حضورش در انگلستان صحبت کرده است؛ بنیانی مستحکم که او میراث خود را بر آن بنا نهاد. احتمالاً وی هرگز آمدن اش را به اولد ترافورد فراموش نخواهد کرد. در آن لحظه، افراد بسیاری از استعدادی که یونایتد در ازای تنها 12/24 میلیون پوند قاپیده بود، باخبر نبودند امّا روزگار آن ها را باخبر کرد.

12- اوّلین عنوان قهرمانی در لیگ برتر در سال 2007

 

هر استعداد 18 ساله ای ممکن است فکر کند دنیا قلمروی اوست و می تواند هر طور که اراده اش باشد، در آن دخل و تصرّف کند امّا حتّی بهترین ها نیز باید برای آنکه تأثیرشان به شکلی حقیقی احساس شود، صبر کنند. رونالدو این مسئله را همان اوایل کار آموخت. او برای کسب اوّلین عنوان قهرمانی اش در لیگ برتر انگلستان، نزدیک به چهار سال صبر کرد. فصل 07-2006 اوّلین فصلی بود که او توانست تعداد گل های اش را در لیگ برتر به دو رقم برساند (17) و علاوه بر اینکه در نقش بهترین عنصر تهاجمی تیم ظاهر شد، به کسب قهرمانی با اختلاف 6 امتیازی با چلسی، به یونایتد کمک کرد. به لطف تأثیر رونالدو، یونایتد نهمین قهرمانی اش را در 15 سال اخیر در حالی که دو بازی باقی مانده بود، تثبیت کرد و این اعجوبه پرتغالی به معنای واقعی ظهور کرد و سرانجام به جایزه ای که مدّت ها به دنبال اش بود، دست یافت.

11- شکستن رکورد نقل و انتقالات با پیوستن به رئال مادرید

 

ضرب المثل قدیمی «پول باعث چرخش دنیا می شود» در مورد تمام ورزش ها کاملاً صادق است. هر کس پول نقل و انتقالات و حقوق بیش تری بدهد، اغلب حکم‌ران خواهد بود. در تابستان سال 2009 بالأخره لحظه ای که همه انتظارش را می کشیدند از راه رسید و منچستر یونایتد با مبلغ وحشتناک 80 میلیون پوند، کریستیانو رونالدو را به رئال مادرید فروخت. در آن زمان، این بالاترین رقمی بود که برای یک بازیکن پرداخت شده بود. استقبال از او در برنابئو خود گویای همه چیز بود و نشان می داد که لوس مرنگوئس چقدر از خرید این ستاره هیجان زده بود، امّا اینکه گران ترین بازیکن تاریخ لقب بگیرید، لذّت خاصّ خودش را دارد. زین الدین زیدان، یوهان کرایوف و دیگو مارادونا تنها چند تن  از کسانی هستند که طیّ سال ها، این رکورد را جابه‌جا کرده اند و سال 2009، باعث شد تا رونالدو بیش از پیش به جایگاه جاودان آن ها نزدیک بشود ـــــ البتّه با این فرض که همین حالا هم در آن رده محسوب اش نکنیم.

 

 

http://www.axgig.com/images/92449829392008131244.jpg

 تاريخ : سه شنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۳ | 21:36 PM | نویسنده : علی |

سی لحظه بزرگ در دوران بازیگری کریستیانو رونالدو (1)

 

باید مشخّص کنیم که «لحظه» کلیدواژه این قسمت هاست و ما دستآوردهایی که طیّ هفته ها و شاید ماه ها به دست آمده اند را حذف کرده و به جای آن ها خاطرات خاص تر، خوشحالی های پس از گلی که در خاطر مانده اند و سایر اتّفاقات را انتخاب کرده ایم. اگرچه این لیست رده بندی شده، امّا فقط خود رونالدو می تواند این کار را به درستی انجام دهد. حال می پردازیم به سی لحظه خاص و بزرگ در دوران بازیگری کریستیانو رونالدو.

30- بازکردن موزه کریستیانو رونالدو

 

 

 

برای بعضی، بازکردن یک موزه برای نمایش دادن دستآوردهای خود، کاری چیپ و حتّی خودپسندانه است. اما در دفاع از رونالدو باید گفت که هرچه باشد، او نیاز دارد تا در جایی این کلکسیون بسیار بزرگ از دستآوردهای طلایی و نقره ای اش را به نمایش بگذارد. وی در دسامبر 2013 به هنگام افتتاح این موزه در زادگاه اش در مادیرا گفت: «روز ویژه ای است، نمی خواهم چیز خاصّی را ذکر کنم. فقط می خواهم بیش تر ببرم و اگر توپ طلا از راه رسید، جای اضافی برای آن وجود دارد.» شاید این موزه را نماد خودپرستی تلقّی کنید امّا به هر حال، این مکان یادآور یکتایی این بازیکن است ـــــ هرطور صلاح می دانید آن را تعبیر کنید.

 

29- رونمایی از مجسّمه کریستیانو رونالدو در مادیرا

 

 

 

با توجه به نوع نگاه شخص به پدیده ستایش خدایان دروغین، شاید برپاکردن مجسّمه رونالدو در مادیرا حتّی از موزه نیز توهینی بدتر باشد. به هر روی این توتم، که در آن رونالدو به یکی از شیوه های خاصّ خود ایستاده و از برنز ساخته شده، نمایان گر عشق مادیرا به محصول خود است و رونالدو بی شک به خاطر خلقت آن احساس غرور خواهد کرد.

 

28- «آن» چشمک در جام جهانی 2006

 

 

 

بین فوق ستاره ها، یک گرایش مشابه وجود دارد و آن داشتن غرور و استعداد به طور توأمان است. رونالدو استثنا نیست. در سال 2006، سه فصل از حضور او در منچستر یونایتد می گذشت و بازی نیمه-نهایی با وین رونی و انگلستان، همه را هیجان زده کرده بود. امّا در حرکتی، که بعضی آن را یکی از حواشی به یادماندنی تاریخ جام های جهانی نامیده اند، رونالدو در اخراج وین رونی به خاطر خطا بر روی ریکاردو کاروالیو نقشی ایفا کرده و سپس به نیمکت خودی چشمک زد. او در آن زمان مردی جوان تر و احساسی تر بود امّا لحظات بزرگ همیشه مملوّ از شادی نیستند و این یکی ما را یاد جنبه شیطانی تر رونالدو می اندازد.

 

27- اوّلین بازی برای منچستر یونایتد

 

 

 

آیا چیزی نوستالژیک تر از قصّه آغاز داریم؟ شکّی نیست که این اسپورتینگ بود که رونالدو را کشف کرده و به عنوان استعدادی جوان پرورش داد امّا منچستر یونایتد کار اصلی را کرد؛ یک غول اروپایی که زمانی بخت خود را با خرید پسری از مادیرا آزمود. همانطور که همه آگاه هستیم، این بخت آزمایی نتایج فوق العاده ای داشت امّا همه این ها با حضور به عنوان یار تعویضی در دقیقه 60 در برابر بولتون وندررز در 16 آگوست 2003 آغاز شد. یونایتد به هنگام ورود او 0-1 از رقیب پیش بود و پس از 27 دقیقه، گل هایی از گیگز، اسکولز و نیستلروی نتیجه را چهار برابر کرد.

 

26- جایزه سر مت بازبی، مهر تأییدی بر شروع درخشان او در اولد ترافورد

 

 

 

مسلّماً سر الکس فرگوسن در سال 2003 می دانست که چه بازیکن بااستعدادی را به خدمت گرفته امّا اینکه او توانست در اوّلین فصل حضورش جایزه سر مت بازبی (بهترین بازیکن سال) را به دست آورد، نشان دهنده این است که هواداران نیز تحت تأثیر جادوی او قرار گرفتند. رونالدو طیّ شش سال حضور در انگلستان مجموعاً سه بار این جایزه را کسب کرد امّا آنچه چشم گیر است، مدّت زمان اندکی است که او برای تطبیق با لیگ انگلستان نیاز داشت. شاید در دنیایی دیگر، اگر او کم تر به حرفه خود تعهّد می داشت، هرگز به این سرعت به لیگ برتر انگلستان خو نمی گرفت.

 

25- اوّلین هت تریک برای رئال مادرید

 

 

 

رونالدو در تاریخ 5 می 2010 پس از ده ماه حضور در رئال مادرید، هر سه گل تیم اش را در برد 1-3 برابر مایورکا به ثمر رساند تا اوّلین هت تریک اش با لباس رئال را جشن بگیرد. اکنون حدود پنج سال از پیوستن او به لس بلانکوس می گذرد و اینکه امروزه بیش تر شاهد بازی های چند گله از او هستیم، نشان دهنده تلاش های او برای پیشرفت مداوم است.

 

24- تنها یک هت تریک در لیگ برتر

 

 

 

رونالدو هرچقدر هم استعداد بزرگی باشد، تنها 1 بار و آن هم در ژانویه 2008 در جریان برد 0-6 برابر نیوکاسل موفّق به هت تریک در لیگ برتر شد. هت تریک، همانطور که بزرگان این حرف را درک خواهند کرد، پدیده نادری است و فارغ از شرایطی که در آن حاصل شده، همیشه جایگاه ویژه ای در ذهن بازیکن حفظ خواهد کرد. بنابراین، اگرچه این هت تریک در شرایط خیلی خاصّی حاصل نشد، امّا کمک رونالدو به نابودکردن کلاغ ها مطمئناً جایگاه ویژه ای در خاطر او خواهد داشت.

 

23- جلب نظر سر الکس فرگوسن در دیدار دوستانه

 

 

 

منچستر یونایتد حتّی پیش از دیدار دوستانه فصل 04-2003 با اسپورتینگ لیسبون، به جذب رونالدو لینک شده بود امّا عملکرد او در آن دیدار عملاً تصمیم شیاطین برای جذب او را قطعی کرد. وی نتوانست گل زنی کند امّا از فرصت خود برای مدهوش کردن لشکری از شیاطین سرخ در 7 آگوست 2003 استفاده کرد و فرگوسن، که به تماشای بازی نشسته بود، قانع شد که این بازیکن استعدادی واقعی دارد. فرگی پس از آن تصمیم گرفت که او را برای خود می خواهد.

 

22- انتخاب به عنوان کاپیتان تیم ملّی پرتغال

 

 

 

هر بازیکن بزرگی الزاماً رهبری بزرگ نمی شود امّا رونالدو می تواند به خاطر آنکه طیّ شش سال و نیم اخیر تلفیقی از هر دو بوده، به خود ببالد. نکته چشم گیر آن است که وی وقتی در جولای 2008 بازوبند را از نونو گومژ گرفت، تنها 23 سال سن داشت امّا هیچ کس نمی تواند کاپیتانی او و الهام بخش بودن اش را زیر سؤال ببرد.

 

21- کمک به قهرمانی منچستر یونایتد در اف‌ای کاپ 2004

 

 

 

شاید نتوان میلوال را یکی از قدرتمندترین رقبای رونالدو در فینال های مختلفی که داشته محسوب کرد امّا آن قهرمانی در اوّلین فصل حضورش در لیگ برتر انگلستان، مطمئنّاً خاطره ای خاص برای این مهاجم 30 ساله محسوب می شود. وی در آن دیدار یکی از سه گل تیم اش را به ثمر رساند تا شیاطین با نتیجه 0-3 در ومبلی پیروز شده و اف‌ای کاپ را بالای سر ببرند.

 

http://www.axgig.com/images/78469014081913632912.jpg

 تاريخ : سه شنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۳ | 6:56 AM | نویسنده : علی |

خورخه مندس: رونالدو بهترین و حرفه ای ترین بازیکن جهان است

 

رونالدو در تاریخ 5 فوریه 30 سال شد و عصر روز شنبه پس از دیدار برابر اتلتیکو مادرید جشن تولدش را برگزار کرد.
تصمیم رونالدو کمی برای هواداران رئال مادرید شوک برانگیز بود و باعث خشم بسیاری از آن ها شد. هواداران رئال عصبانیت خود را در صفحات اجتماعی از او نشان دادند.

مندس به Cadena SER گفت: " این آسان نیست که کریس رونالدو باشید. او به خاطر پخش شدن تصاویر جشن تولدش بسیار ناراحت شده است، آن یک جشن خصوصی بود.
رونالدو نمی توانست جشن تولدش را به تعویق بیاندازد. زیرا تمام خانواده و دوستانش آن زمان به مادرید آمده بودند، شدنی نبود حتی اگر به خاطر باخت برابر اتلتیکو مادرید نا امید شده باشد.مردم باید او را حمایت و کمک کنند، او بهترین و حرفه ای ترین بازیکن در جهان است."

 

http://www.axgig.com/images/65204452033946955913.jpg

 

 تاريخ : دوشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۳ | 14:7 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو: هیچ جای تأسفی وجود ندارد؛ باید مثبت فکر کنیم

 

کریستیانو رونالدو پس از اینکه تیمش در دربی مادرید یکی از سنگین ترین شکست های چند سال اخیر را متحمل شد، به گفتگو با خبرنگاران پرداخت.

 

- چه اتفاقی افتاد؟

در تمام زمینه ها از دفاع تا حمله بسیار بد بازی کردیم. امروز، روزی است که می خواهیم هرچه سریع تر آن را فراموش کنیم. رئال مادرید حق باختن 4-0 در برابر هیچ تیمی را ندارد. اما من حتی در این شکست هم برخی نکات مثبت می بینم. این شکست می تواند به ما کمک کند تا از اشتباهات خود درس بگیریم. ما هنوز صدرنشین هستیم اما می دانیم که درست تا روز آخر باید بجنگیم - به این ترتیب، چیز زیادی تغییر نکرده است. ما باید مثبت فکر کنیم. امروز ضربه سختی به ما وارد شد و همه ما کمی شوکه شدیم اما باید همچنان مثبت فکر کنیم، چرا که هنوز صدرنشین هستیم.

- چرا رئال مادرید چنین شکست سنگینی متحمل شد؟

چون ما از لحاظ روانی و جسمانی سرحال و آماده نبودیم، و این عقیده من است. اما این نباید بهانه باشد. اشتباهات صورت گرفته و حالا برای عوض کردن آن هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم. ما باید سر خود را بلند کنیم. هیچ جای تأسفی برای مان وجود ندارد - هنوز بازی های زیادی باقی مانده است و ما صدرنشین لیگ هستیم.

- رویکرد امروز تیم را چطور توضیح می دهید؟

نمی دانم چرا اینطور شد. ما نتوانسته بودیم در چند دیدار اخیر مقابل اتلتیکو آنها را شکست دهیم. قبلاً، اتلتی همیشه برای شکست دادن ما به زحمت می افتاد. چیزها تغییر می کنند و دوره های جدید شروع می شوند. رئال مادرید باید مثبت فکر کند و تیمی باشد که می شناسیم. ما تیم قدرتمندی هستیم و از نظر من بهتر از اتلتیتکو هستیم اما باید این را داخل زمین هم نشان دهیم. ما پیش خواهیم رفت و دوباره فاتح لیگ خواهیم شد.

- آیا شکستی به این دردناکی را به یاد می آورید؟

سه فصل پیش ما با نتیجه 5-0 مغلوب بارسلونا شدیم و آن هم لحظات سختی برای ما بود.

- آیا در کل تیم خسته به نظر می رسید؟

کمی خسته بودیم. تعدادی از بازیکنان پس از دیدار چهارشنبه شب مقابل سویا، فرصت کافی برای ریکاوری نداشتند. اتلتیکو نمی خواست بازی را به روز یکشنبه موکول کنیم اما این بهانه نیست - ما به اندازه معمول سرحال و آماده نبودیم.

 

http://www.axgig.com/images/68649700048995650034.jpg

 

 تاريخ : دوشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۳ | 14:6 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو رونالدو: رئال مادرید حق باختن 4-0 برابر هیچ تیمی در دنیای فوتبال را ندارد

 

کریستیانو رونالدو برترین بازیکن فوتبال جهان در سال 2014 میلادی که پس از پشت سر گذاشتن محرومیت دو جلسه ای خود بار دیگر به ترکیب شاگردان کارلو آنچلوتی بازگشته است. پس از شکست سنگین امروز یارانش برابر اتلتیکو مادرید با قبول نمایش ضعیف لوس بلانکوس از اهمیت دیدار های آینده رئالی ها برای فتح رقابت های لالیگا سخن گفت.

"در تمام زمینه ها از دفاع تا حمله بسیار بد بازی کردیم. رئال مادرید حق باختن 4-0 در برابر هیچ تیمی در دنیای فوتبال را ندارد و ما باید هر چه سریع تر با درس گرفتن از اشتباهاتمان این مسابقه را فراموش کرده و به فکر بازی های آینده تیم باشیم.

"امروز چه از نظر آمادگی جسمانی و چه از نظر روحی - روانی در شرایط ایده آل نبودیم، اما این ها نباید بهانه ای برای چنین شکستی باشد. هنوز راه طولانی تا پایان فصل مانده و من هنوز هم اعتقاد دارم که رئال مادرید تیم بهتر و قدرتمندتری نسبت به اتلتیکو مادرید است. درست است که اگر بارسلونا برابر بیلبائو به پیروزی برسد اختلاف مان در صدر جدول تنها به یک امتیاز خواهد رسید، اما من نسبت به آینده تیم بسیار خوشبین هستم و می دانم که می توانیم در نهایت فاتح رقابت های لالیگا شویم."

 

http://www.axgig.com/images/43994452809605802676.jpg

 تاريخ : دوشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۳ | 14:5 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو به دنبال هشتمین گل در هشتمین دیدار در خانه اتلتیکو...!

 

فردا راموس ، خامس ، په په ، مودریچ، مارسلو بازی نمی کنند اما کریستیانو بر می گردد. ستاره پرتغالی در ویسنته کالدرون امید اصلی رئالی ها خواهد بود . در غیاب ستارگان سرشناس تیم همه چشم ها به بهترین بازیکن جهان است.

کریستیانو پس از دو جلسه محرومیت به خاطر اخراجش مقابل کوردوبا به ترکیب رئال بر می گردد. او در 19 دربی خود 15 گل زده است . آمارش در کالدرون جالب است : هفت بازی ، هفت گل و یک هت تریک.

کریستیانو در ادو هفته اخیر به خوبی استراحت کرده است و آماده است تا تبدیل به ستاره اصلی تیمش در این بازی حساس شود.

 

http://www.axgig.com/images/62369663420224517912.jpg

 تاريخ : جمعه هفدهم بهمن ۱۳۹۳ | 17:23 PM | نویسنده : علی |

بازی با اعداد با کریستیانو رونالدو...!

 

کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال مادرید، امروز سی ساله شد. به همین مناسبت UEFA.com تصمیم گرفته سالروز تولد او را با اعداد و ارقام تبریک بگوید.

1: اولین گل رسمی وی در تاریخ 7 اکتبر 2002 در دیدار اسپورتینگ لیسبون در مقابل موریرنزه در لیگا پرتغال به ثمر رسید. وی در همان دیدار یک گل دیگر نیز به ثمر رساند.

 

2: دومین گلزن برتر تاریخ لیگ قهرمانان/جام باشگاه های اروپا از مرحله مقدماتی تا فینال با 72 گل.

3: برنده بیشترین کفش طلای فوتبال اروپا (به طور مشترک با لیونل مسی)

4: اولین بازیکنی که در فوتبال اسپانیا بیش از 50 گل در چهار فصل متوالی (در تمامی رقابت ها بین فصول 11-2010 تا 14-2013) به ثمر رساند.

5: یکی از تنها پنج بازیکنی که سه بار یا بیشتر برنده Ballon d'Or شده است.

 

6: حضور در شش رقابت بزرگ ملی: سه جام جهانی و سه جام ملت های اروپا.

7: شماره پیراهن وی در اکثر دوران حرفه ای اش.

8: بیشترین گلزنی متوالی در بازی های لیگ قهرمانان اروپا (فصل 14-2013).

9: بیشترین گلزنی در مرحله گروهی یک دوره لیگ قهرمانان اروپا (فصل 14-2013) (مشترک با لوییز آدریانو).

10: اولین بازیکنی که ده گل یا بیشتر در سه دوره متوالی لیگ قهرمانان اروپا (فصول 12-2011 تا 14-2013) به ثمر رساند.

 

11: سن او زمانی که به اسپورتینگ پیوست.

12: تعداد گل های او در 13 دیدار گذشته برای پرتغال.

13: تعداد فصولی که به عنوان یک بازیکن حرفه ای بازی کرده است و طی آن 463 گل برای باشگاه ها و کشورش به ثمر رسانده است.

14: تعداد بازی هایی که بین اولین و دومین گلش برای منچستر یونایتد انجام داد.

15: ماه های متوالی که موفق شد در دیدارهای خانگی خود در لالیگا از اکتبر 2013 تا ژانویه 2015 گلزنی نماید.

16: گل های اروپایی اش برای منچستر یونایتد، از مجموع 73 گل اروپایی اش.

17: رکورددار گلزنی در یک فصل لیگ قهرمانان اروپا (فصل 14-2013).

18: سن وی زمانی که در تابستان 2003، با مبلغ 17.5 میلیون یورو از اسپورتینگ به منچستر یونایتد پیوست.

 

19: اولین بازیکنی که در مقابل تمامی 19 حریف خود در لالیگا در یک فصل مسابقات (12-2011) گلزنی کرد.

20: اولین بازیکنی که 20 گل در زمین حریفان در یک فصل لالیگا (فصل 11-2010) به ثمر رساند.

21: اولین قهرمانی او در لیگ قهرمانان اروپا با منچستر یونایتد در روز 21 می 2008 به دست آمد.

 

22: پیروزی هایی که با رئال مادرید در تمامی مسابقات در فصل جاری به دست آورد و وی موفق به زدن 28 گل شده است.

23: رکورددار بیشترین گلزنی در مسابقات جام ملت های اروپا در مجموع مرحله مقدماتی و نهایی مسابقات.

24: دومین عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپای وی به همراه رئال مادرید موسوم به دسیما، در تاریخ 24 می 2014 به دست آمد.

 

25: پس از کسب آخرین جایزه بهترین بازیکنی جهانی وی گفت که احساس می کند که 25 ساله است.

26: تعداد گل های وی در لالیگا در اولین فصل حضورش در رئال مادرید (فصل 10-2009).

27: تعداد هتریک های وی برای رئال مادرید که یکی کمتر از رکورد آلفردو دی استفانو است.

28: شماره پیراهن وی در اولین فصل حضورش در تیم اصلی اسپورتینگ لیسبون.

29: سن او زمانی که با زدن دو گل در دیدار دوستانه مقابل کامرون در مارس 2014 با رکورد گلزنی پدرو پائولتا با 47 گل در تیم ملی پرتغال مساوی کرد.

 

http://www.axgig.com/images/61195076043343157030.jpg

 تاريخ : جمعه هفدهم بهمن ۱۳۹۳ | 12:2 PM | نویسنده : علی |

کریستیانو برترین بازیکن تاریخ فوتبال انگلیس شد

 

در یک نظرسنجی کریستیانو رونالدو عنوان برترین بازیکن تاریخ فوتبال انگلیس را از آن خود کرد.

در حقیقت ستاره پرتغالی روز پنجشنبه در حالی 30 سالگی خود را جشن گرفت که شش سال در منچستریونایتد حضور داشت که سه قهرمانی لیگ، یک قهرمانی چمپیونزلیگ و یک قهرمانی جام حذفی کسب کرد و در 292 بازی 118 گل زد و یک توپ طلا برد.

در این نظرسنجی رونالدو 24 درصد آرا را کسب کرد ، آنری 18 درصد آرا را بدست آورد و گیگز با 13 درصد سوم شد. کانتونا ، زولا، برگ کمپ ، جرارد ، شیرر، روی کین و پاتریک ویرا در رده های بعدی جای گرفتند

 

http://www.axgig.com/images/11315652898827889720.jpg

 تاريخ : جمعه هفدهم بهمن ۱۳۹۳ | 12:2 PM | نویسنده : علی |

تشکر کریستیانو از تبریک های تولد ...!

 

کریستیانو از هوادارانش تشکر کرد و نوشت :” 30 ساله شدم. هر کاری کنم برای تشکر از پیغام های تولد شما کافی نیست. ممنون از حمایت هر روزتان.”

 

http://www.axgig.com/images/91410550474965718196.jpg

 تاريخ : جمعه هفدهم بهمن ۱۳۹۳ | 12:1 PM | نویسنده : علی |

یادداشت پرز در ستایش از کریستیانو

 

فلورنتینو پرز به مناسبت تولد 30 سالگی کریستیانو رونالدو در یادداشتی برای روزنامه پرتغالی “ژورنال نوتیسیاس” فرستاد.

مدیر رئال نوشت : فرصت بی نظیری است تا بتوانم از عظمت یک بازیکن بی نظیر تجلیل کنم. کریستیانو سال به سال بهتر می شود و به سمت دستیابی به غیرممکن ها حرکت می کند.

پرز در ادامه نوشت : کریستیانو بازیکن بی نظیری است که به تاریخ رئال مادرید پیوسته است. او بازیکنی سیری ناپذیر است که همیشه به دنبال پیروزی ها و جامهای جدید است. مردی است که رویایش تبدیل شدن به بهترین بازیکن در بهترین تیم دنیاست.

پرز در ادامه اظهار داشت :رونالدو یک هم تیمی بی نظیر و فداکار برای باقی هم تیمی هایش است. او به خاطر کاری که برای پسر و خحانواده اش انجام می دهد ، به خانواده ، کار و پسرش است.

مدیر رئال در ادامه گفت:رونالدو آماری بی نظیر و رکوردهایی دست نیافتنی را ثبت کرده است و به همین خاطر تبدیل به یکاسطوره شده است. او هرگز از تلاش عقب نمی کشد. او مملو از تلاش و استعداد است.

 

 تاريخ : جمعه هفدهم بهمن ۱۳۹۳ | 12:1 PM | نویسنده : علی |

خورخه مندس: شما نمی توانید رونالدو با کسی مقایسه کنید چرا که رونالدو تا کنون بهترین بازیکن بوده و همیشه بهترین ورزشکار است

 

خورخه مندس، مدیر برنامه های کریس رونالدو معتقد است اگر باشگاه رئال مادرید بخواهد این بازیکن را به فروش برساند، چند باشگاه آماده اند تا برای انتقالش 300 میلیون یورو بپردازند.

مهاجم پرتغالی رئال مادرید برای بار سوم موفق شد توپ طلای فیفا را به دست بیاورد و در حال حاضر از آمادگی بالا برخوردار است و به شکل فوق العاده ای در صدر جدول گل زنان لالیگا قرار دارد.

مدیر برنامه های رونالدو معتقد است هیچ تیمی مایل نیست برای خرید این بازیکن 1 میلیارد یورو پرداخت کند، اما در همین حال عنوان می کند چندین باشگاه هستند که حاضرند برای او 3 برابر پولی را که رئال مادرید برای گرت بیل به حساب تاتنهام واریز کرد، پرداخت نمایند. یعنی 300 میلیون یورو.

مندس به BBC Radio 4 گفت: "شما نمی توانید رونالدو با کسی مقایسه کنید. این بازیکن یکی از گران قیمت ترین افراد در جهان است. چرا که رونالدو تا کنون بهترین بازیکن بوده و همیشه بهترین ورزشکار است.

انتقال 1 میلیارد یورو (1000000000) غیر ممکن است، اما اگر باشگاهش قصد فروشش را داشته باشد، تیم هایی هستند که برای انتقال رونالدو 300 میلیون یورو بپردازند. او به من گفته که طرفداران منچستر یونایتد را دوست دارد، اما رونالدو قصد ندارد رئال مادرید را ترک کند."

 

http://www.axgig.com/images/65204452033946955913.jpg

 تاريخ : سه شنبه چهاردهم بهمن ۱۳۹۳ | 21:35 PM | نویسنده : علی |

مندس:رونالدو در بیرون زمین یک الگو برای کودکان است ؛هر بازیکن دیگری به جای او بود به جام جهانی نمی رفت

 

مندس، وکیل کریستیانو رونالدو گفت که این ستاره اگر این قدر حرفه ای نبود باید به علت مصدومیت هایش بیشتر استراحت می کرد و در ادامه گفت : مشخص است که اگر این قدر حرفه ای نبود بیشتر استراحت می کرد .اما او همیشه دوست دارد بازی کند.

وی در مورد حضور رونالدو در جام جهانی نیز صحبت کرد و گفت :هر بازیکن دیگری در شرایط او بود به مسابقات نمی رفت.

مندس در ادامه بیان کرد : رونالدو در بیرون زمین یک الگو برای کودکان است و رفتار روزمره اش یک الگو به شمار می رود.

مندس در مراسم معارفه نسخه پرتغالی خود شرکت کرده بود که دکو ، مانیش ، کاستینیا ، سیمائو ، پیشکسوتان سابق فوتبال پرتغال ، پائولو بنتو ، سرمربی سابق پرتغال ، ژرژ ژسوس ، سرمربی بنفیکا و ویلیام کاروالیو ، آدرین سیلوا و وژئائو ماریو ، بازینان اسپورتینگ حضور داشتند.

 

http://www.axgig.com/images/58534494423525348356.jpg

 تاريخ : سه شنبه چهاردهم بهمن ۱۳۹۳ | 1:15 AM | نویسنده : علی |

حکم نهایی اعلام شد: کریستیانو به دربی می رسد!

 

کمیته مسابقات حکم نهایی خود را در مورد محرومیت کریستیانو رونالدو اعلام کرد و بدین ترتیب ستاره پرتغالی رئال مادرید دو جلسه از میادین دور خواهد بود.

رونالدو دو بازی آینده رئال مقابل سویا و سوسیه داد را از دست می دهد و این فرصت را دارد تا در بازی حساس مقابل اتلتیکومادرید حاضر باشد.

 

http://www.axgig.com/images/28895338141436035790.jpg

 تاريخ : پنجشنبه نهم بهمن ۱۳۹۳ | 2:18 AM | نویسنده : علی |

خاویر تباس:عذر خواهی رونالدو قابل تقدیر است

 

رئیس لیگ فوتبال حرفه ای اسپانیا، خاویر تباس، در مورد اخراج کریستیانو رونالدو در دیدار شنبه شب مقابل کوردوبا صحبت کرده است.

در جریان رویدادی که برای اهدای وجوه جمع شده توسط قهرمانان به مسابقه زندگی تعلق داشت، تباس گفت:

"این به من مربوط نیست [که بگویم چه محرومیتی باید در نظر گرفته شود]، و تصمیم گیری به عهده کمیته انضباطی رقابت هاست. من ترجیح می دهم بیشتر روی معذرت خواهی کریستیانو بعد از این حرکت تمرکز کنم. رفتار های غیر ورزشی برای لالیگا خوب نیست، و کریستیانو ورزشی عمل نکرد اما من همچنان به این حقیقت چسبیده ام که او معذرت خواهی کرده است. من دوست دارم به جنبه های مثبت نگاه کنم و از معذرت خواهی او قدردانی می کنم و این چیزی است که برای ما ارزش دارد."

تباس در پاسخ به سؤالی که راجع به بررسی های فیفا راجع به امضای قرارداد باشگاه ها با بازیکنان زیر سن قانونی و محرومیت بارسا از نقل و انتقالات بود، گفت:

"من برای اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد نگرانم. ما فکر می کنیم قوانین فیفا با قوانین اسپانیا و اروپا منطبق نیست و خواهیم دید که چه عواقبی دارد. درست است که باید از بازیکنان جوان مراقبت کرد، اما جایی که آنها می روند هم باید در نظر گرفته شود. ما در مورد سه باشگاه بزرگ صحبت می کنیم و من مطمئنم که رفتاری باور نکردنی با بازیکنان جوان صورت گرفته است، و باشگاه ها سزاوار هیچگونه مجازاتی نیستند، نه بارسلونا و نه باشگاه های دیگر."

 

http://www.axgig.com/images/97909896649846147174.jpg

 تاريخ : چهارشنبه هشتم بهمن ۱۳۹۳ | 13:22 PM | نویسنده : علی |
ببه، بازیکن تیم کوردوبا: رونالدو انسان خوبی است؛ او بهترین بازیکن تاریخ است
 
 
ببه، بازیکن پرتغالی تیم کوردوبا که سابقه بازی در منچستر یونایتد را نیز دارد در پایان بازی مقابل رئال مادرید فاش کرد که کریستیانو رونالدو به خاطر برخورد با ادیمار، از وی عذرخواهی کرده است و مشکلی وجود ندارد.

ببه گفت: "کریستیانو قبلاً عذرخواهی کرده است، و این چیزی است که می تواند برای هرکس اتفاق بیفتد. چنین اتفاقی برای من هم رخ داده است و بازیکنان زیادی می شناسم که چنین لحظاتی را تجربه کرده اند. من کریستیانو را از زمان حضور در منچستر یونایتد می شناسم و می توانم بگویم که او یک دوست و انسان خوب است.

او بهترین بازیکن تاریخ است و اتفاقی که برای او رخ داد، ممکن است در لحظات پر تنش بازی برای هر بازیکنی رخ دهد."

 

http://www.axgig.com/images/96604279289856218997.jpg

 تاريخ : یکشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۳ | 18:31 PM | نویسنده : علی |